Promotie van de Nederlandstalige cultuur versterkt
27 maart 2018
Het Vlaams Fonds voor de Letteren (VFL), het Nederlands Letterenfonds en het Fonds Podiumkunsten gaan intensiever samenwerken met de Taalunie voor de promotie van de Nederlandstalige literatuur en toneelschrijfkunst in het taalgebied.
Vandaag is hierover een nieuwe samenwerkingsovereenkomst ondertekend tussen de fondsen en de Taalunie.
De letterenfondsen nemen binnen de samenwerking de organiserende en uitvoerende taken op zich van de Prijs der Nederlandse Letteren en de Toneelschrijfprijs. Daarnaast zullen zij het literair grensverkeer tussen Nederland en Vlaanderen verder proberen aan te moedigen. Het Fonds Podiumkunsten helpt mee bij de organisatie van de Toneelschrijfprijs. De Taalunie blijft vooral een beleidsvoerende en financierende rol vervullen en zal dit jaar voor de laatste keer de Prijs der Nederlandse Letteren organiseren.
Literair grensverkeer Nederland-Vlaanderen
In samenwerking met de Taalunie lanceren de letterenfondsen een nieuwe subsidieregeling voor de ondersteuning van leesbevorderende of literaire projecten/initiatieven die de uitwisseling van kennis en expertise in het letterenveld stimuleren tussen de verschillende delen van het Nederlandse taalgebied. De eerste deadline voor aanvragen is 15 juni 2018. Half april staat de regeling op de websites van beide fondsen.
Impuls Nederlandstalige letteren
“Het Vlaams-Nederlandse gastlandschap op de Frankfurter Buchmesse in 2016 heeft het belang van een evenwaardige samenwerking tussen Nederland en Vlaanderen aangetoond. Het succes en de uitstekende cijfers qua vertalingen die wij behaalden, waren hier voor een groot deel aan te danken. Door nu ook op dit terrein onze krachten te bundelen kunnen we een bijkomende impuls geven aan de Nederlandstalige letteren”, aldus de fondsen.
Hans Bennis, algemeen secretaris Taalunie: “De Taalunie heeft het initiatief genomen voor deze hernieuwde samenwerking om de promotie van de Nederlandstalige cultuur te verankeren binnen organisaties die gelden als autoriteit op dit gebied. De fondsen staan in direct contact met schrijvers en uitgevers en zij zijn de geëigende organisaties bij wie de verantwoordelijkheid op dit vlak ligt. Hierdoor ontstaat er meer draagvlak en een bredere uitstraling.”
De hernieuwde samenwerking kadert ook binnen het verzoek van de Nederlandse en Vlaamse overheden om de Vlaams-Nederlandse culturele samenwerking te versterken.

Foto v.l.n.r. Hans Bennis (Taalunie), Tiziano Perez (Nederlands Letterenfonds), Henriëtte Post (Fonds Podiumkunsten). Koen Van Bockstal (VFL) was afwezig wegens ziekte.

Foto: © Daniel Fazio via Unsplash
nieuws 17 mei '23
Update meerjarige subsidieregeling 2025-2028

nieuws 17 mei '23
Vacature: specialist interne communicatie/community manager

Foto: voordracht tijdens een eerdere editie van #NieuweStukken
nieuws 15 mei '23
#NieuweStukken: vierde lichting schrijvers van start

Foto: © Kyle Head via Unsplash
nieuws 09 mei '23
36 aanvragen ingediend voor de Investeringsregeling vrije producties

Raoul Steffani | Foto: © Dana van Leeuwen
nieuws 20 apr '23
Bariton Raoul Steffani wint Nederlandse Muziekprijs

nieuws 19 apr '23
Maak kennis met de jury van de Toneelschrijfprijs 2023

Steven Kamperman, Oene van Geel, Albert van Veenendaal en Paul Jarret - Foto: © Jean-Michel Bale

Tappin-It Collective - DOEMSDEE | Foto: © Sjoerd Derine
nieuws 15 mrt '23
Jaarverslag 2022

De winnaars van AFAS Edison Pop 2023 | Foto: © Ben Houdijk
nieuws 08 mrt '23
Fonds Podiumkunsten feliciteert Edison-winnaars

FuturoPresente | Campagnebeeld: © Xaviera Altena