Fonds Podiumkunsten honoreert 202 aanvragen binnen Compensatieregeling 4
18 juli 2022

Mime Wave | Foto: © Hans Boddeke
Op 18 juli 2022 maakte het Fonds Podiumkunsten de besluiten bekend over de aanvragen voor Compensatieregeling 4. In totaal zijn 202 van de 230 ingediende aanvragen gehonoreerd voor een bedrag van bijna 26 miljoen euro. Binnen het beschikbare budget van 40 miljoen euro konden alle aanvragen die voldeden aan de eisen van de regeling worden gehonoreerd.
Over de regeling
Compensatieregeling 4 maakt deel uit van een reeks regelingen die op verzoek van het kabinet zijn uitgevoerd om tegemoet te komen aan geleden inkomstenverlies in de podiumkunstsector als gevolg van de COVID-19-maatregelen.
Producenten, zowel van vrije als gesubsidieerde voorstellingen en concerten, konden binnen Compensatieregeling 4 een verzoek voor compensatie indienen. Er kon worden aangevraagd voor voorgenomen en aangekondigde voorstellingen en concerten die in de periode van 1 februari tot en met 8 maart niet of met een beperkte capaciteit konden plaatsvinden.
De regeling biedt een financiële tegemoetkoming van maximaal 85% van de verloren kaartverkoopinkomsten minus de wel ontvangen inkomsten uit kaartverkoop.
Een gevarieerd pakket
Met de toekenningen wordt een breed scala aan podiumkunstproducenten in alle disciplines ondersteund.
Het gaat om een gevarieerd pakket van honoreringen bestaande uit producenten van musicals, cabaret, (pop)muziek, theater en dans. De subsidie stelt deze producenten in staat om andere partijen, waaronder uitvoerenden en zzp’ers in verschillende functiegroepen door te betalen.
Bekijk alle toekenningen
Ben je benieuwd naar de toekenningen? Kijk dan hier.

Maarten van Hinte | Foto: © Nisran Azouaghe
nieuws 15 sep '23
Maarten van Hinte wint Toneelschrijfprijs 2023

Ensemble Asko|Schönberg | Beeld: © Asko|Schönberg

Maartje Bonarius & Harm van der Laan (Tall Tales Company) | Foto: © Megin Zondervan
nieuws 12 sep '23
Tall Tales Company en Jordy Dik geselecteerd voor Fast Forward

Raoul Steffani | Foto: © Dana van Leeuwen
nieuws 11 sep '23
Uitreiking Nederlandse Muziekprijs aan Raoul Steffani bijwonen?

Campagnebeeld FuturoPresente | Beeld: © Xaviera Altena
nieuws 10 sep '23
Nederlandse kinder- en jeugdcultuur in de schijnwerpers in Italië

nieuws 04 sep '23
Bijeenkomst meerjarige subsidies: schrijf je nu in!

nieuws 31 jul '23
Nieuwe data meerjarige regelingen bekend
nieuws 19 jul '23
Evaluatie zes projectsubsidies afgerond
1

Foto: © Vishnu R Nair (via Unsplash)

nieuws 30 jun '23