Extra geld voor Fonds Podiumkunsten
20 september 2016
Vandaag is bekend geworden dat het kabinet extra geld vrijmaakt voor het Fonds Podiumkunsten. De middelen zijn bedoeld om een deel van de aanvragen voor een meerjarige subsidie voor 2017-2020 alsnog te kunnen honoreren.
Verder stelt het kabinet geld beschikbaar voor de discipline muziektheater, waar relatief de meeste aanvragen met een positief advies moesten worden afgewezen. Holland Opera kan daardoor alsnog het volledig geadviseerde bedrag tegemoet zien. Verder kunnen met het beschikbare bedrag de muziektheateraanvragen van Opera2day en Orkater alsnog worden toegekend. Er is geen geld om een bijdrage talentontwikkeling te verstrekken.
Tevens worden middelen vrijgemaakt om een impuls te geven aan de talentontwikkeling in de regio's. Voor de besteding van deze middelen zal een aparte weg gevolgd worden; er is daarbij geen sprake van honorering van reeds ingediende aanvragen. Het Fonds zal op korte termijn meer bekendmaken over de wijze waarop deze middelen bestemd zullen worden.
De B-lijst festivals
Musica Sacra
Noorderslag
Nederlands Theater Festival
Festival Circolo
schrit_tmacher
Cultura Nova
Gaudeamus Muziekweek
Flamenco Biënnale
Holland Dance Festival
Internationale Koorbiënnale
Amsterdamse Cello Biennale
Amsterdams Kleinkunst Festival
Festival Cement
Deventer op Stelten
Into the Great Wide Open
Jonge Harten Festival
Motel Mozaïque
Internationaal Vocalisten Concours
Cross-linx Festival
Rotterdam Circusstad
Dutch Harp Festival
Welcome to the Village
Amersfoort Jazz
Bekijk het nieuwsbericht 'Meer geld voor meer cultuur' van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

Nieuws 17 april 2025
Open call Rencontres SVSN, Avignon

Nieuws 17 april 2025
Internationaal bezoekersprogramma bij festivals in mei 2025
Nieuws 15 april 2025
Gesloten met Pasen
1

Nieuws 04 april 2025
Romana Vrede wint de Toneelschrijfprijs 2024
Nieuws 27 maart 2025
WOO-besluit

Nieuws 20 maart 2025