Extra geld 2017
16 december 2016
De Tweede Kamer heeft vorige week een amendement aangenomen waarmee tien miljoen euro extra beschikbaar komt voor cultuur in 2017. Het Fonds Podiumkunsten zal daarvan circa 9 miljoen ontvangen. Dat is voldoende om alle instellingen die een meerjarige aanvraag hebben ingediend waarover een positief advies is uitgebracht, maar die niet kon worden gehonoreerd, alsnog voor één jaar te subsidiëren.
Deze extra middelen komen bovenop het eerdere extra geld voor festivals en muziektheater.
De 9 miljoen die extra beschikbaar komt, is voldoende om alle overige gezelschappen en ensembles die een meerjarige aanvraag hebben ingediend waarover een positief advies is uitgebracht, maar die niet kon worden gehonoreerd, alsnog voor één jaar te subsidiëren.
Dit alles betekent dat het jaar 2017 heel anders begint dan we eerder dachten: de groep gezelschappen en ensembles met een meerjarig subsidie groeit sterk. Tegelijkertijd zijn we ons er van bewust dat er binnen die groep grote verschillen zijn. Die verschillen hebben te maken met het moment waarop aanvragers zekerheid hebben gekregen of krijgen over hun vooruitzichten en de periode waarvoor zij verzekerd zijn van subsidie. Dat roept veel vragen op en voor een aantal een veelheid aan onzekere factoren. Volgend jaar blijft daarom hoogst waarschijnlijk nog een 'bewogen' jaar.

Tania Kross. Foto: © Anne van Zantwijk
nieuws 26 sep '23
Johannes Vermeerprijs 2023 naar mezzosopraan Tania Kross

Maarten van Hinte | Foto: © Nisran Azouaghe
nieuws 15 sep '23
Maarten van Hinte wint Toneelschrijfprijs 2023

Ensemble Asko|Schönberg | Beeld: © Asko|Schönberg

Maartje Bonarius & Harm van der Laan (Tall Tales Company) | Foto: © Megin Zondervan
nieuws 12 sep '23
Tall Tales Company en Jordy Dik geselecteerd voor Fast Forward

Raoul Steffani | Foto: © Dana van Leeuwen
nieuws 11 sep '23
Uitreiking Nederlandse Muziekprijs aan Raoul Steffani bijwonen?

Campagnebeeld FuturoPresente | Beeld: © Xaviera Altena
nieuws 10 sep '23
Nederlandse kinder- en jeugdcultuur in de schijnwerpers in Italië

nieuws 04 sep '23
Bijeenkomst meerjarige subsidies: schrijf je nu in!

nieuws 31 jul '23
Nieuwe data meerjarige regelingen bekend
nieuws 19 jul '23
Evaluatie zes projectsubsidies afgerond
1

Foto: © Vishnu R Nair (via Unsplash)