31 kanshebbers voor de Boy Edgarprijs 2022


4 mei 2022
De wisselsculptuur
De wisselsculptuur 'John Coltrane' van Jan Wolkers | Foto: Floris Kok

De open oproep voor de Boy Edgarprijs 2022 heeft 87 nominaties opgeleverd. In totaal maken 31 musici kans op de prijs, die bijzondere bijdragen aan de Nederlandse jazz- en geïmproviseerde muziek uitlicht.


Beoordeling


De jury buigt zich de komende tijd over de ontvangen motivatiebrieven. De selectie van de winnaar vindt plaats in meerdere sessies, waarbij de lijst van kanshebbers steeds verder wordt ingekort. De prijs wordt uiteindelijk toegekend aan de musicus met de grootste verdienste voor de Nederlandse jazzwereld.

Bekendmaking van de winnaar


De winnaar van de Boy Edgarprijs wordt bekendgemaakt tijdens het InJazz-festival op 23 juni aanstaande.

De feestelijke bekendmaking vindt aan het einde van de middag plaats in het Verhalenhuis Belvédère in Rotterdam. Het bijbehorende juryrapport wordt diezelfde dag gepubliceerd.

Over InJazz


InJazz is een initiatief van Buma Cultuur. Het festival promoot hedendaagse Nederlandse jazz en jazz-gerelateerde muziek en vindt in 2022 voor het eerst in twee jaar weer offline plaats.

Het liveprogramma is gratis toegankelijk en omvat vier concerten in het BIMHUIS op 22 juni en een festivalavond in het Rotterdamse Katendrecht op 23 juni. Ook biedt het festival een programma voor professionals die werkzaam zijn in de jazzmuziek en aanverwante genres.

InJazz wordt ondersteund door de Gemeente Rotterdam, North Sea Round Town en het BIMHUIS.

Prijsuitreiking


De prijsuitreiking vindt plaats gedurende de eerste helft van december. Daarbij wordt de winnaar beloond met de Boy Edgarprijs, het prijzengeld van € 25.000 en de bronzen wisselsculptuur ‘John Coltrane’ van Jan Wolkers.

Houd onze website in de gaten voor verdere details.

Over de Boy Edgarprijs


De Boy Edgarprijs is vernoemd naar de Amsterdamse jazztrompettist en bigbandleider Boy Edgar. Edgar leverde een belangrijke bijdrage aan de erkenning van jazz als hoogwaardige kunstvorm en legde de basis voor subsidiëring van het genre.

De prijs wordt ondersteund door Buma Cultuur, Sena Performers en North Sea Jazz. Het Fonds Podiumkunsten organiseert sinds 2022 het selectieproces.

Meer weten?


Wil je meer weten over de Boy Edgarprijs? Kijk dan hier.
Het InJazz-festival vindt plaats op 22, 23 en 24 juni 2022 | Beeld: © Oak
Het InJazz-festival vindt plaats op 22, 23 en 24 juni 2022 | Beeld: © Oak
Foto: © Tessa Veldhorst
Foto: © Tessa Veldhorst
Foto: © Daniel Fazio via Unsplash
Foto: © Daniel Fazio via Unsplash
Foto: voordracht tijdens een eerdere editie van #NieuweStukken
Foto: voordracht tijdens een eerdere editie van #NieuweStukken
Foto: © Kyle Head via Unsplash
Foto: © Kyle Head via Unsplash
Raoul Steffani | Foto: © Dana van Leeuwen
Raoul Steffani | Foto: © Dana van Leeuwen
Steven Kamperman, Oene van Geel, Albert van Veenendaal en Paul Jarret - Foto: © Jean-Michel Bale
Steven Kamperman, Oene van Geel, Albert van Veenendaal en Paul Jarret - Foto: © Jean-Michel Bale
Tappin-It Collective - DOEMSDEE | Foto: © Sjoerd Derine
Tappin-It Collective - DOEMSDEE | Foto: © Sjoerd Derine
nieuws 15 mrt '23

Jaarverslag 2022

De winnaars van AFAS Edison Pop 2023 | Foto: © Ben Houdijk
De winnaars van AFAS Edison Pop 2023 | Foto: © Ben Houdijk
meer