Algemeen
Hieronder vind je de vragen en antwoorden.
Normaal gesproken kijkt het Fonds terug naar de twee kalenderjaren voorafgaand aan het jaar dat de aanvraag wordt ingediend. In de eerste helft van 2022 golden er nog maatregelen omtrent COVID-19, die impact hadden op de programmering. De periode vanaf juli 2022 geeft de commissie daarom een representatiever beeld.
Uitvoeringen door professionele artiesten, bands, gezelschappen en ensembles, die plaatsvinden op een podium voor een fysiek aanwezig publiek. Het gaat om zowel voorstellingen en concerten die aan te duiden zijn als gesubsidieerd (school)aanbod als om vrije producties.
Activiteiten voor en/of door amateurs, jamsessies, workshops, benefietconcerten, open podium, contextprogrammering, e.d. vallen in de Podiumregeling niet onder de noemer voorstellingen en concerten. Alleen voorstellingen en concerten waarvoor het aanvragende podium zowel inhoudelijk als financieel verantwoordelijkheid draagt tellen mee bij het bepalen of aan de instapeisen wordt voldaan. Datzelfde geldt voor het bepalen van de hoogte van het subsidiebedrag bij honorering.
Het gaat om artiesten, bands, gezelschappen en ensembles die geïntegreerd zijn in de professionele podiumkunstenpraktijk.
De gages/uitkoopsommen/honoraria zijn hierin medebepalend. Bij professionele voorstellingen en concerten is het merendeel van de uitvoerenden geïntegreerd in de professionele podiumkunstenpraktijk. Zo valt een amateurkoor met een professionele dirigent en professionele muzikanten niet onder professioneel aanbod. Een theaterproductie met overwegend professionele acteurs, waar ook amateurs aan meedoen, valt wel onder professioneel aanbod.
Alleen als het podium sinds 1 juli 2022 op regelmatige basis professioneel aanbod presenteert. In de Podiumregeling baseren we ons zowel op resultaten uit het verleden als op plannen voor de toekomst. Als een podium in seizoen 2022/2023 en 2023/2024 geen programmering heeft gehad zijn er onvoldoende handvatten voor de adviescommissie om een aanvraag te kunnen beoordelen.
Ja, een huidig SKIP 1-podium kan een aanvraag indienen voor de Podiumregeling. Het podium moet dan uiteraard wel aan de instapvoorwaarden van de Podiumregeling voldoen. Indien de aanvraag wordt gehonoreerd wordt de lopende SKIP 1-aanwijzing per 1 juli 2025 stopgezet.
De subsidieplafonds per landsdeel zijn bepaald op grond van historische verlening van programmeringssubsidies. Daarnaast is een correctie toegepast op grond van de inwonersaantallen per landsdeel. Voor het Caribisch deel van het Koninkrijk is een apart budget gereserveerd.
De subsidie is vrij inzetbaar en is niet gekoppeld aan een specifieke zaal of programmering. Er kan dus worden aangevraagd voor het totaal van de programmering in alle zalen van een podium. Het staat de aanvrager vrij om in de aanvraag de focus te leggen op een bepaalde programmalijn, of om de subsidie in te zetten voor de programmering van een bepaalde zaal.
Ja, danceprogrammering valt in de Podiumregeling ook onder concerten. Wel moet er sprake zijn van geprogrammeerde professionele acts, in dit geval DJ's.