We take it from here

We take it from here
Projecten

God schreef na de schepping een verhaal over hoe de mens zijn onschuld verloor. En schuldig werd. Aan alles wat hem schuldig maken kan, omdat hij kennis kreeg van Goed en Kwaad.

Peter Handke schreef begin jaren zestig 'Zelfbeschuldiging' waarin hij de hele mensheid opnieuw schuldig verklaart. Een stuk waarin hij beweert dat kennis van goed en kwaad niet meer via appels komt, maar via taal.

In 2016 schrijft Rebekka de Wit met Tijdelijke Samenscholing vanuit de beklaagdenbank een antwoord op het spreekstuk van Peter Handke en het verhaal van God. Een antwoord op deze lamleggende, allesomvattende schuld.

Via interviews met (ex)veroordeelden, met de geschiedenis en met zichzelf gaat Tijdelijke Samenscholing op zoek naar de betekenis van schuld. Waarom willen we zo graag af van onze schuld, maar lukt dat niet? Hoe komt het dat we zo goed zijn in beschuldigen en zo slecht in vergeven? Bestaat er zoiets als oerschuld? Collectieve schuld?

'We take it from here’ doet via taal, nieuwe woorden en kleinere woorden een poging om schuld te doorgronden. Een voorstelling voor God, Peter Handke en iedereen die lichtjes gebogen gaat onder een onverklaarbaar en onvermijdelijk schuldgevoel over alles.

We take it from here