Internationaal festival bezoekersprogramma in juni 2025

Foto: © Karen van Gilst
Nieuws

Foto: © Karen van Gilst

Door deze bezoekersprogramma’s versterken we de zichtbaarheid van de Nederlandse podiumkunsten op internationaal niveau. De deelname aan de bezoekersprogramma’s wordt ondersteund door Fonds Podiumkunsten. De financiering komt uit het Internationaal Cultuurbeleid van de ministeries van OCW en Buitenlandse Zaken.

Festivals met bezoekersprogramma’s in juni:

Oranjewoud festival en Oerol (12-15 juni)

Van 12-15 juni maakt het Fonds een gecombineerd internationaal bezoekersprogramma mogelijk, in samenwerking met Oranjewoud Festival en Oerol.  In de unieke setting van deze twee Friese festivals zullen programmeurs uit onze buurlanden kennismaken met een breed aanbod aan Nederlandse makers en ensembles uit de klassieke en hedendaagse muziek, met in het bijzonder aandacht voor locatiemuziek.

Music Meeting Nijmegen (7-9 juni)

Van 7-9 juni brengen 10 internationale programmeurs een bezoek aan de Music Meeting Nijmegen (MMN). Zij maken kennis met nieuw Nederlands aanbod aan Nederlandse global (wereldmuziek) en jazz. Dit bezoekersprogramma, waaraan wordt deelgenomen door muziekprogrammeurs uit 9 verschillende landen, wordt gezamenlijk gefinancierd door Music Meeting Nijmegen en Fonds Podiumkunsten.