Boy Edgarprijs 2023 uitgereikt aan Monica Akihary

Monica Akihary met de bronzen wisselsculptuur 'John Coltrane'. Foto: © Claudia Hansen
Nieuws

Monica Akihary met de bronzen wisselsculptuur 'John Coltrane'. Foto: © Claudia Hansen

In diverse bezettingen vulden Monica en Niels, die samen al vijfentwintig jaar Boi Akih vormen, het podium en brachten ze muzikale uitersten bij elkaar: van vrije improvisatie en moderne jazz tot aan Molukse traditionals.

Monica Akihary op de baskalimba. Foto:© Claudia Hansen
Monica Akihary op de baskalimba. Foto:© Claudia Hansen

Viktorien van Hulst, directeur Fonds Podiumkunsten feliciteerde de winnaar en sprak haar toe: "Monica Akihary, je hebt een vrije geest die tradities ontsluit. Je rekt grenzen op, deelt verhalen en bouwt verder in het bewustzijn van de schouders waarop je staat. Je bent daarin een vaste waarde in de Nederlandse jazzscene geworden. Jouw open en onderzoekende houding waarin je oprecht nieuwsgierig bent naar de ander is een kwaliteit die jouw werk tekent en vanavond vieren we dit!"

Franky Douglas, winnaar van de Boy Edgarprijs in 1994 overhandigde de winnaar van dit jaar op geheel eigen wijze de bronzen wisselsculptuur ‘John Coltrane’ van Jan Wolkers, behorend bij de prijs. Naast het beeld ontvangt de winnaar ook een geldbedrag van € 25.000.

Monica na ontvangst van de Boy Edgarprijs 2023. Foto: ©Claudia Hansen
Monica na ontvangst van de Boy Edgarprijs 2023. Foto: ©Claudia Hansen

Belangrijkste prijs in de Nederlandse jazz- en geïmproviseerde muziek

De Boy Edgarprijs, vernoemd naar de Amsterdamse jazztrompettist en bigbandleider Boy Edgar, wordt jaarlijks uitgereikt aan een uitvoerend musicus die op bijzondere wijze bijdraagt aan het genre. Het Fonds Podiumkunsten organiseert sinds 2022 het selectieproces. Dit jaar werden door 78 professionals en betrokkenen uit de jazzscene 37 genomineerden voorgedragen.

De jury bestaande uit Cécile de Vos (voorzitter), Bart Maris, Mike Bindraban, Marieke Meischke, Maite Hontelé, Raluca Baicu, Shishani Vranckx en Adrie Braat koos uit de kandidaten Monica Akihary unaniem als winnaar. De Boy Edgarprijs wordt ondersteund door Buma Cultuur, Sena Performers en North Sea Jazz.

Lees het juryrapport

Ben je benieuwd naar het juryrapport? Download dan het pdf-bestand hieronder.

Juryrapport Boy Edgarprijs 2023: Monica Akihary

Downloads

Juryrapport Boy Edgarprijs 2023: Monica Akihary