Ad 's-Gravesande


Adriaan (Ad) ’s-Gravesande studeerde hoorn en piano aan het conservatorium van Aachen (BRD) en politicologie aan de Universiteit van Amsterdam. Hij werkte voor een aantal publieke omroepen, onder meer vanaf 1970 voor VPRO-televisie. Van 1984 tot 1991 was hij directeur-artistiek leider van het Holland Festival. Hij was directeur van de Nederlandse Film en Televisie Academie en lid van het managementteam van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Van 1999 tot 2005 was hij Mediadirecteur van de AVRO. Vervolgens was hij werkzaam als interim-manager en fuseerde hij onder meer auteursrechtorganisaties en muziekensembles als Asko en Schönberg tot Asko|Schönberg. Vanaf 2009 was ‘s-Gravesande intendant/bestuurder van de internationale manifestatie Jheronimus Bosch 500 ter herdenking van de 500e sterfdag van de schilder in 2016.
Bestuurlijk was hij onder meer actief als lid van de adviesraden van het Fonds voor de Nederlandse Film en het Instituut voor Beeld en Geluid en als bestuursvoorzitter van stichtingen als Nieuw Ensemble, November Music, Kunsten ’92 en C, omroep voor kunst en cultuur.
’s-Gravesande was lid van de Raad van toezicht van Concert- en congresgebouw De Doelen, is bestuurslid van het Liszt Concours, vice-voorzitter van philharmonie zuidnederland, voorzitter van het Orlando Festival en de kunstbeurs PAN Amsterdam.

Is voorzitter van de adviescommissie van de Nederlandse Muziekprijs.

Nina Aalders

Johan van Aalst

Pieter van Adrichem

Monica Akihary

Deniz Alpay

JG Baggerman

Karin Bannink

Mirjam Barendregt

Willemijn Barelds

Lynn Bartels

Alexander Beets

Luc Begas (voorzitter)

Neske Beks

Guus Benders

Gysele ter Berg

Mike Bindraban

Karin Boelhouwer (voorzitter)

Raoul Boer

Jan Bas Bollen

Jos van den Born

Conchitta Bottse

Jonatan Brand

Janke Brands

Katja Brenninkmeijer

Arnoud Breitbarth

Mirthe Bron

Valentijn Byvanck (voorzitter)

Ayden Carlo

Mavis Carrilho

Guillermo Celano

Ivana Cerovecki

Cees Cog

Daniël Cohen

Margiet Colenbrander

Guy Coolen

Joep Coolen

Jördis Cordua

Stijn Cornelissen (voorzitter)

Melle Daamen

Berith Danse

Carla Delfos

Marieke van Delft

Marcel van Dieren

Aike Dirkzwager

Yke van Dok

Anita van Dolen

Dyane Donck

Lisa Donia

Elma Drayer (voorzitter)

Harriet Duurvoort

Marc Emmerik

Katinka Enkhuizen

Marelva van Erp-Bito (voorzitter)

Nola Exel

Marc Eysink Smeets

Mauricio Fernández

Hans Ferwerda

Karima El Fillali

Jörgen Tjon A Fong

Ivette Forster

Kristina Fuchs

Mike van Gaasbeek

Nataliya Golofastova

Anne Graumans (voorzitter)

Christian Guerematchi

Kenrick Gunther

Zeynep Gündüz

Aram Haagsman

Gita Hacham

Heleen Hameete

Tim Hammer

David Herman

Stan van Herpen

Leal van Herwaarden

Huub Heye

Laura Holleman

Margreet Huizing

Heleen Hulshof

Annemieke Huls

Enver Husicic

Jessica de Jaeger

Djoere de Jong

Geert Jonkers

Rufus Kain

Asha Kalijan

Rakesh Kanhai

Bronne Keesmaat

Manu van Kersbergen

Tobias Klein

Marjon Koenekoop

Ide Koffeman

Tatiana Koleva

Sophie Konijnenbelt

Albert van der Kooij

Kim Kooiman

Simone Kort

Casper Kouwenberg

Jan Kouwenhoven

Jan Kouwenhoven

Simone Kratz

Melle Jan Kromhout

Tania Kross

Lex Kruijver

Martin Kuiper

Rob Kuiphuis

David Kuyken

Krystian Lada

Femke Lakerveld

Georgios Lazakis

Camiel le Rutte

Maartje van Lent

Miryam van Lier (voorzitter)

Imke Loeffen

Henca Maduro

Marcel Mandos

Karin Manuel (voorzitter)

Marc Maquelin

Marc Maris

Rutger Mauritz

Simone Meijer

Marieke Meischke

Ties Mellema

Dennis Meyer

Thijs van Milligen

Arriën Molema

Carina Molier

Christiaan Mooij

Wendy Moonen

Sewan Mumcuyan (voorzitter)

Jochem Naafs

Karin Netten

Eva van Netten

Marjolein Niels

Arend Niks

Joan Nunnely (voorzitter)

Saban Ol

Arthur Oostvogel

Marjelle Over

Corine Overvest

Robert van der Padt

Marlon Penninkhof

Marike Peters

Karin Post

Hanneke Ramselaar

Joëlle Raus

Milone Reigman

Jeltsje In der Rieden

Job Rietvelt

Kate Rockett

Hannah Roelofs

Joanne de Roest

Meintje de Roest

Bastiaan Roeters

Daan Roovers (voorzitter)

Ad 's-Gravesande (voorzitter)

Huri Sahin (voorzitter)

Hanan de Sain

Marieke Sammalo

Ab Sandbrink (voorzitter)

Frank van der Schaar

Mano Scherpbier

Andre van Schie (voorzitter)

Janneke Schmeitz

Nienke Scholts

Maaike Schuurmans

Guido Severien

Jacobien Sierts

Jessica Sligter

Pauline Slot (voorzitter)

Cat Smits

Aubrey Snell

Saul van Stapele

Hillechien Steenbruggen

Maaike van Steenis (voorzitter)

Hendrik Storme

Marijje van Stralen

Xavier Teerling

Bas Thomissen

Candida Thompson

Marlon Titre

George Elias Tobal

Anneke Tonen

Sarif Tribou

Efraim Trujilo

Roderick Udo

Elvin Usidame

Beatrice van der Poel

Roel Jan Vankerckhoven

Marijke van Velzen

Janco Verduin

Bernadette Verhagen

Stefanie Vermeiren

Anna Maria Versloot

Nicole van Vessum

Bart Visman

Violien Vocks

Cecile de Vos (voorzitter)

Shishani Vranckx

Tanja Vranic

Frans Vreeke

Joachim de Vries

Sigmar Vriesde

Trix Water

Reinier Weers

Colette van Wees

Jojanneke van de Weetering

Sharon Wezer

Richard Wigley

Liesbeth Wildschut

Sytste Wils

Aisa Winter

Coen Witteveen

Hester Wolters

Anne Zwaga

Annette van Zwoll