Nieuwsbrief november 2017
24 november 2017
korte weergave

Nieuwe subsidie voor middelgrote ensembles
Het Fonds Podiumkunsten is gestart met een experimenteerregeling om het verdienvermogen van middelgrote ensembles te vergroten en zo ook iets ten goede te veranderen aan de honoraria van musici. Dit subsidiekader komt voort uit een toezegging van zes ton die het Fonds heeft ontvangen uit de extra middelen die door (oud) minister Bussemaker in 2016 zijn uitgetrokken voor het onderwerp arbeidsvoorwaarden. Het programma is in overleg met (vertegenwoordigers van) musici, ensembles, podia, brancheverenigingen en vakbond tot stand gekomen. Doel is om de inkomsten die worden gegenereerd met concerten waar veel musici voor nodig zijn te vergroten, de publieke belangstelling te stimuleren en de samenwerking tussen podia en ensembles te verbeteren.

collectief begrotingsformat voor podiumkunsten
Fonds Podiumkunsten, Fonds 21 en VSBfonds hebben samen een begrotingsformat voor subsidieaanvragen binnen het aandachtsgebied podiumkunsten ontwikkeld. Een unieke samenwerking tussen een publiek fonds en twee private fondsen die leidt tot minder administratieve lasten voor aanvragende organisaties. Bij het invullen van de subsidieaanvraag kan bij alle deelnemende fondsen hetzelfde begrotingsformat worden gebruikt.

Fast Forward: Achter de schermen bij Project Wildeman
Met het programma 'Fast Forward: talent in internationale context’ biedt het Fonds Podiumkunsten elf talentvolle makers de gelegenheid om onder de vleugels van een buitenlandse producent te werken aan een voorstelling of concert.
We namen een kijkje achter de schermen bij Project Wildeman , een muziektheatergezelschap van vier performers die muziek, gesproken woord en beweging combineren. Met artistiek leider Bernard Glocksin van het Neuköllner Oper is in dit Berlijnse theater gewerkt aan het project Resonance Room. Het filmpje is hier te bekijken.
We namen een kijkje achter de schermen bij Project Wildeman , een muziektheatergezelschap van vier performers die muziek, gesproken woord en beweging combineren. Met artistiek leider Bernard Glocksin van het Neuköllner Oper is in dit Berlijnse theater gewerkt aan het project Resonance Room. Het filmpje is hier te bekijken.
9 miljoen euro extra voor positief beoordeelde gezelschappen en ensembles
Minister Ingrid van Engelshoven (cultuur) heeft op 10 november 2017 bekend gemaakt dat er 9 miljoen euro extra geld beschikbaar word gesteld voor het Fonds Podiumkunsten. Het geld is beschikbaar voor gezelschappen en ensembles die een positieve beoordeling binnen de meerjarige activiteitensubsidie 2017–2020 hebben gekregen, maar waar onvoldoende budget voor was. Het Fonds Podiumkunsten is blij met deze extra gelden. Deze gezelschappen en ensembles hebben reeds een bedrag toegekend gekregen voor 2017, maar door deze investering kunnen zij nu ook in 2018, 2019 en 2020 hun programmering voortzetten.
komende indiendata
Voor dit jaar zijn er geen indiendata.
De eerstvolgende indiendata voor 2018 zijn:
03 januari 2018
Subsidie opdracht compositie of libretto
Subsidie internationale uitwisselingsprojecten
Subsidie buitenlandse voorstellingen of concerten in Nederland
Grant for Dutch presentations abroad
10 januari 2018
Productiesubsidie
17 januari 2018
Subsidie nieuwe makers
De eerstvolgende indiendata voor 2018 zijn:
03 januari 2018
Subsidie opdracht compositie of libretto
Subsidie internationale uitwisselingsprojecten
Subsidie buitenlandse voorstellingen of concerten in Nederland
Grant for Dutch presentations abroad
10 januari 2018
Productiesubsidie
17 januari 2018
Subsidie nieuwe makers

nieuwsbrief 15 sep '23
Nieuwsbrief september 2023

Beeld: © Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)
nieuwsbrief 23 jun '23
Nieuwsbrief juni 2023

Foto: © Daniel Fazio via Unsplash
nieuwsbrief 19 mei '23
Nieuwsbrief mei 2023

Raoul Steffani | Beeld: © Dana van Leeuwen
nieuwsbrief 21 apr '23
Nieuwsbrief april 2023

Tappin-It Collective - DOEMSDEE | Foto: © Sjoerd Derine
nieuwsbrief 17 mrt '23
Nieuwsbrief maart 2023

nieuwsbrief 17 feb '23
Nieuwsbrief februari 2023

Viktorien van Hulst | Foto: © Karen van Gilst
nieuwsbrief 20 jan '23
Nieuwsbrief januari 2023

Ronald Snijders met Viktorien van Hulst | Foto: © Karen van Gilst
nieuwsbrief 16 dec '22
Nieuwsbrief december 2022

Foto: Ronald Snijders | © Raul Neijhorst
nieuwsbrief 14 nov '22
Nieuwsbrief november 2022

Beeld: © Joshua Hoehne via Unsplash
nieuwsbrief 21 okt '22