122 inzendingen voor de Toneelschrijfprijs 2022
20 april 2022
De open oproep voor de Toneelschrijfprijs 2022 heeft 122 theaterteksten opgeleverd. Het aantal inzendingen ligt aanzienlijk hoger dan voorgaande jaren, omdat de Toneelschrijfprijs in 2021 vanwege corona niet werd uitgereikt.
Jury
De jury van de Toneelschrijfprijs bestaat dit jaar uit theaterrecensent Els van Steenberghe (voorzitter), dramaturg Karim Ameur en toneelschrijver en theatermaker Maxine Palit de Jongh. Zij selecteren uit de inzendingen vier genomineerden, die halverwege juni 2022 bekend worden gemaakt. Prijsuitreiking
De Toneelschrijfprijs wordt uitgereikt tijdens het Nederlands Theater Festival op 2 september 2022 in De Balie in Amsterdam. De auteur van de winnende tekst ontvangt € 10.000. Anders dan bij voorgaande edities is er dit jaar eenmalig € 1.000 beschikbaar gesteld per genomineerde. Ook ontvangt een van de genomineerden de Vertaalprijs, waarbij het bekroonde werk beloond wordt met een vertaling.
Over de Toneelschrijfprijs
De Toneelschrijfprijs heeft als doel de Nederlandstalige toneelschrijfkunst en de opvoering van Nederlandstalig toneelwerk onder de aandacht te brengen en te stimuleren. De prijs wordt dit jaar uitgereikt aan de auteur van het beste, oorspronkelijk Nederlandstalige toneelwerk dat in 2020 of 2021 live of online in première ging. De Toneelschrijfprijs is een samenwerking tussen Literatuur Vlaanderen, het Nederlands Letterenfonds, de Taalunie en het Fonds Podiumkunsten en wordt mede mogelijk gemaakt door het Lira Fonds, Sabam for Culture en deAuteurs.
De organisatie van de Toneelschrijfprijs 2022 ligt in handen van het Fonds Podiumkunsten en het Nederlands Letterenfonds in samenwerking met het Nederlands Theater Festival. De Vertaalprijs wordt mogelijk gemaakt door het Vlaams Letterenfonds en het Fonds Podiumkunsten.

Nieuws 21 november 2023
Uitreiking Boy Edgarprijs aan Monica Akihary op 6 december

Nieuws 21 november 2023
Tania Kross ontvangt Johannes Vermeerprijs 2023

Nieuws 21 november 2023
Terugblik bijeenkomst Fonds Podiumkunsten, IPO en VNG

Nieuws 20 november 2023
Informatiebijeenkomsten voor organisaties uit Caribisch deel Koninkrijk

Nieuws 31 oktober 2023
Terugblik bijeenkomsten meerjarige subsidies 2025-2028

Nieuws 16 oktober 2023